Na "Zielonej szkole"

26 września uczniowie naszej klasy wyjechali na „Zieloną szkołę” do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Pożegnanie z rodzicami przebiegło z uśmiechem na twarzach dzieciaków i wyruszyliśmy w podróż.  Wszyscy z podekscytowaniem oczekiwali jej końca. Jodłówka Tuchowska powitała nas słoneczną, letnią pogodą i zachwyciła widokami wzniesień porośniętych pięknymi lasami w jesiennych barwach. W czasie pobytu często korzystaliśmy ze spacerów i zajęć na świeżym powietrzu. Były zajęcia sportowe na siłowni wśród drzew i w sali sportowej.

Dużą frajdę sprawiało wszystkim przebywanie  na placu zabaw. Zajęcia cyrkowe  wzbudziły zachwyt i szybko okazało się, że dzięki cierpliwym ćwiczeniom można opanować wiele cyrkowych sztuczek. Karaoke, tańce integracyjne z panią Olą i warsztaty z p. Basią  „Poznajmy się lepiej” były nie tylko okazją do poznania nowych tanecznych kroków, ale pozwoliły lepiej poznać się nawzajem  poprzez wspólną zabawę. W czasie pobytu był też czas na naukę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach szkolnych oraz z dużym zainteresowaniem brały udział w zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa „Zasady wzywania pomocy” prowadzone przez p. Wacława. Na zielonej szkole  wszyscy świetnie poradzili sobie z wypełnianiem przydzielonych zadań i dyżurów. Czas szybko minął i po ostatnim spacerze pożegnaliśmy malowniczą Jodłówkę Tuchowską. W drodze powrotnej odwiedziliśmy  sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Tuchowie. Zwiedziliśmy Muzeum Misyjne, w którym  zgromadzono eksponaty pochodzące z podróży misyjnych do krajów Ameryki Południowej oraz podziwialiśmy ruchomą szopkę. Czas spędzony na zielonej szkole wypełniony był wieloma atrakcjami. Przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń, ale powitanie z rodzicami w dniu powrotu było dla wszystkich chwilą najradośniejszą.