Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią  i  wzmacniają nasz organizm.

Dlatego też dzieci z grupy III  postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Na początku dzieci wysłuchały piosenki „Już owoców pełen kosz”, potem rozwiązywały zagadki o owocach. Przed przystąpieniem do krojenia dzieci dokładnie umyły ręce i założyły fartuszki.  Kiedy wszystko już było gotowe, przedszkolaki przystąpiły do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie wszystkim smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.