Pasowanie na przedszkolaka

3-latki z Przedszkola Publicznego w Straszęcinie mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość, jak było dla nich bez wątpienia "Pasowanie na Przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Podczas uroczystości dzieci z grupy "Krasnalki" zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. 3-latki wykazując się niezwykłą odwagą dzielnie śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły. Po zakończonej części artystycznej, nadszedł moment na punkt kulminacyjny spotkania, którym było pasowanie. Po złożeniu obietnic i wykonaniu nie łatwych  zadań, pani dyrektor  za pomocą ogromnego, magicznego ołówka dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom potwierdzający przyjęcie do grona przedszkolaków oraz słodkie upominki.