Pyszna sałatka

W piątek 2 grudnia było w naszym przedszkolu smacznie a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy "Krasnalki" na zajęciach własnoręcznie przygotowywały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, nektarynki, kiwi, pomarańcze. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki, w wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.