Wizyta w bibliotece

W piątek 3 marca 2017r. „Krasnalki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.  Pani Ania pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Ani, że niedługo znów ją odwiedzą. Mamy nadzieję, że takie spotkania już od najmłodszych lat zaowocują w przyszłości, a dzieci chętnie będą sięgać po książki. Na zakończenie spotkania, w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę pt.: „Franklin i książka z biblioteki”.