Dom Malarek - Zalipie

5 kwietnia 2017r.  grupy Muchomorki, Pszczoły i Skrzaty z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Zalipia. Zalipie to wieś położona na Powiślu Dąbrowskim, której osobliwością jest pielęgnowany z pokolenia na pokolenie zwyczaj malowania domów i wnętrz mieszkalnych w oryginalne motywy kwiatowe.

Po drodze podziwialiśmy kwiaty malowane na elewacjach domów, stodół, a nawet na studniach. W Domu Malarek dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Najpierw, dla wprawy kolorowały farbkami z użyciem pędzelków zalipiańskie wzory na pisankach. Gdy przedszkolaki wprawiły się trochę w malowaniu, dostały trudniejsze zadanie -  malowanie kwiatów na drewnianych jajkach a następnie ozdabiały palmy. Prace były niepowtarzalne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje dzieła na pamiątkę. Wycieczka była bardzo udana i wszystkie dzieci zadowolone wróciły do przedszkola na smaczny obiad.