I już jesteśmy absolwentami

23 czerwca 2017 r. po raz ostatni spotkaliśmy się w pełnym składzie w budynku naszej szkoły. Po Mszy Świętej o 8:00 zebraliśmy się tam, by poprowadzić akademię z okazji zakończenia roku szkolnego. Zaczęliśmy polonezem, który chyba dla nikogo już nie był stresującym przeżyciem po naszym debiucie na Dniu Rodziny. Następnie wprowadziliśmy publiczność w melancholijny nastrój, prezentując filmik z naszymi wspólnymi zdjęciami. Aby nie było zbyt smutno, rozładowaliśmy atmosferę zabawnym skeczem w języku polsko-angielskim - w końcu aktorstwo zawsze było naszą mocną stroną.

Pożegnali się też z nami przedstawiciele drugiej klasy. Po nich pałeczkę znów przejęliśmy my, składając podziękowania dla naszych rodziców i nauczycieli. Następnie rozległo się gromkie "Sto lat", a my, najgrzeczniejsza klasa trzecia, rozdaliśmy naszym kochanym nauczycielom kwiaty bądź drobne upominki, aby choć w ten sposób spróbować podziękować za te ciężkie trzy lata, podczas których nie tylko oni, ale my też się nieźle wymęczyliśmy. Później głos zabrała pani Dyrektor, rozdając nam zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. My, dumni absolwenci, założyliśmy czapki i wreszcie mogliśmy rzucić nimi w górę - coś, na co czekaliśmy całe życie. Następnie nadeszła najprzyjemniejsza część, czyli docenienie naszych wysiłków poprzez nagrody. W tym roku wyjątkowo się postaraliśmy, bo tak dużej ilości świadectw z paskiem nasza klasa nie widziała chyba przez całe trzy lata. Po rozejściu się do klas i pożegnaniu się z naszą panią Wychowawczynią (klasycznie bardzo szybkim, bo tradycję trzeba pielęgnować ) pożegnaliśmy się też ze sobą i zachwyceni regułką pani Dyrektor: "Rok szkolny 2016/17 uważam za zakończony" rozpoczęliśmy wakacje. Wreszcie.

DZIĘKUJEMY ZA TE TRZY LATA! DO ZOBACZENIA KIEDYŚ, W ŚWIECIE :D