Wakacje z Akademią Strażaka

20 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu młodych Strażaków. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji Projektu Wakacje z Akademią Młodego Strażaka .
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z  pracą  Ochotniczej Straży Pożarnej, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.