Wizyta w poradni

W poniedziałek 02.10.2017r.  przedszkolaki z grupy II "Wiewióreczki" wybrały się na wycieczkę do Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy. Placówka ta oferuje zajęcia rehabilitacyjne oraz rewalidacyjne. Prowadzi także rehabilitację ruchową dla dzieci i młodzieży z wadami postawy oraz skrzywieniami kręgosłupa.

Dzieci zwiedzały wszystkie pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia,  skorzystały z wielu materiałów oraz przyrządów do ćwiczeń. Panie prowadzące zajęcia przekazały mnóstwo ważnych informacji podczas zabaw pedagogicznych, psychologicznych i ruchowych, prowadzonych m.in. metodą Montessori i W. Sherborne. Największym zainteresowaniem cieszyło się pomieszczenie do fizykoterapii i  integracji sensorycznej. Nie zabrakło magicznych światełek, mnóstwa kolorowych piłek, piórek oraz łóżka wodnego. Następnie na dzieci czekało nie małe wyzwanie. Panie przygotowały  tor przeszkód, który składał się z mnóstwa elementów. "Wiewióreczki" musiały wykazać się niezwykłym skupieniem, zaangażowaniem i koordynacją aby pokonać wszystkie postawione zadania. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz  podziękowały za możliwość uczestniczenia w tak niezwykle ważnych zajęciach.