Pierwszy miesiąc w szkole

Jest jeszcze w naszej pamięci pierwszy dzień w szkole, a tu już za nami cały miesiąc w klasie pierwszej. Był  dla wszystkich szczególny, bo w tym czasie  dzieci musiały nauczyć się funkcjonowania w szkole jako uczniowie. Bardzo dobrze sobie z tym poradziły, chociaż  wiele jeszcze muszą się dowiedzieć. Wrzesień przyniósł uczniom wiele ciekawych zajęć i zabaw. Dzieci miały okazję wysłuchać koncertu zespołu muzycznego. Jego solistką jest pani Patrycja, z którą uczniowie naszej klasy przez dwa tygodnie uczyli się, tańczyli i bawili.

W czasie tego miesiąca uczniowie uczestniczyli w zajęciach zachęcających do spożywania owoców i przy dużym wsparciu rodziców wykonali owocowe stworki. Wykazali się przy tym dużą zręcznością i pomysłowością. W  naszej klasie powstaje kącik przyrody, w którym pojawiają się dary jesieni. 1 października obchodziliśmy „Dzień chłopaka”. Chłopcy otrzymali upominki, ale najbardziej ucieszyli się, kiedy wszystkie koleżanki zgodnie stwierdziły, że chłopcy z naszej klasy są super! W pierwszym tygodniu października uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Pan policjant opowiadał jak bezpiecznie zachować się na drogach. Wszystkie te zajęcia miały na celu nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale również były okazją do wspólnej zabawy i integracji.