Spotkanie z muzykantami

W dniu 6 listopada  nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez  Panów, którzy opowiedzieli dzieciom o początkach muzyki i historii instrumentów. Na żywo zaprezentowali brzmienie akordeonu, saksofonu, perkusji i pianina. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę oraz dźwięki tych instrumentów. Ponadto dzieci dowiedziały się, że saksofon należy do rodziny instrumentów dętych.

Przedszkolaki zaznajomiły się także z elementami składowymi tychże wspaniałych instrumentów, a także ze sposobem gry na nich. Oprócz tego zaproszeni goście zaprezentowali między innymi kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego. Wszystkie przedszkolaki z towarzyszeniem nowo poznanych instrumentów wspólnie śpiewały lubiane i znane im piosenki. Dodatkowym elementem w tym spotkaniu było przeczytanie bajki w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz przedstawienie zawodu muzyka. Serdecznie dziękujemy naszym Panom i zapraszamy na kolejne spotkanie.