Przedstawienie teatralne "Przydasie"

Dnia 27 marca 2018 roku przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Domu Kultury w Dębicy. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego o  „Przydasiach” – małych krasnoludkach, które kończą prace domowe dzieci, przyszywają urwane guziki, a na koniec pięknie wszystko sprzątają. Dzieci, podekscytowane tajemniczymi zdarzeniami, każdego dnia zostawiają trochę mniej bałaganu, aż wreszcie przekonują się, że warto poświęcić trochę czasu na obowiązki, nie tylko na zabawę.

Występ aktorów, scenografia i treść przedstawienia oraz wątki humorystyczne zaciekawiły małych widzów. Nagrodą dla aktorów i dowodem dużego zainteresowania dzieci były gromkie brawa oraz emocje przeżywane podczas przedstawienia. Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt
z aktorem podczas spektaklu.