Zaczerpnij ze źródła

To motto przewodnie rekolekcji, któreodbyliśmy od środy do piątku wraz z klasami trzecimi gimnazjum z całej parafii w Gródku nad Dunajcem. Rekolekcje przygotowały  nas do Sakramentu Bierzmowania, który przyjmiemy lada chwila. Był to czas głębokiej modlitwy, skupienia i zastanowienia się nad swoim dotychczasowym życiem. Główną częścią wyjazdu były nauki prowadzone przez księdza rekolekcjonistę ks. Janusza Adamczyka, który z entuzjazmem i oddaniem opowiadał nam o wierze i wyjaśniał zapisy Nowego Testamentu.

Nieodłączną częścią rekolekcji była także  codzienna Msza Święta z kazaniem księdza prowadzącego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprócz modlitwy, wspaniale korzystaliśmy z wolnego czasu, grając w piłkę nożną, czy siatkówkę. Z pewnością pamiętnym  dniem dla wszystkich uczestników był czwartek, kiedy udaliśmy się nad Jezioro Rożnowskie. Mimo kategorycznego zakazu opiekunów kilku uczniów naszej klasy weszło do wody i zaczęło do niego wrzucać inne osoby.        Rekolekcje były okazją do poznania i zaprzyjaźnienia się z innymi osobami, nie tyko z naszej parafii, ale także z uczniami gimnazjum z  Podegrodzia. Większość wieczorów spędzaliśmy w miłym gronie, rozmawiając na temat pobytu w Gródku oraz grając w przeróżne gry. Chyba wszyscy byli zadowoleni z pysznego jedzenia, jakie serwowały nam kucharki z ośrodka. Te trzy dni każdy przeżył wspaniale. Wszyscy byli radośni, szczęśliwi, wypoczęci oraz na nowo odkryli swoją wiarę. W piątek po kolacji spakowaliśmy walizki i z bólem serca odjechaliśmy w nasze strony. Niedawno przeżyte rekolekcje na pewno bardzo dobrze przygotowały nas do  Sakramentu Bierzmowania i umocniły nas w wierze, którą musimy bronić  i według niej żyć.

Serdecznie dziękujemy naszemu ks. Bernardowi, że nas zawiózł w to cudowne miejsce.

Adrian