Spotkanie z Mikołajem

,,To święty Mikołaj dziś odwiedzi nas
Przyniesie  prezenty w ten zimowy czas  ….”

Tak śpiewały dzieci w przedszkolu w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem. Wizyta  Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać,  zawitał do naszego Przedszkola. Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy I  pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk.  Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w czterech grupach. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.