Z Mikołajem w teatrze….

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla każdego, kto czuje się lub jest dzieckiem… Nasi Rodzice zadbali o to, abyśmy miło go spędzili. Rankiem wyruszyliśmy razem z klasą II B na spektakl pt.: „Brzydkie kaczątko” do teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Aktorzy teatru „Rabcio” wystąpili gościnnie i zaprezentowali nam baśń najsłynniejszego pisarza dla dzieci H.Ch. Andersena. Główny bohater Klaun był kiedyś brzydkim, grubym chłopcem, z którym nikt nie chciał się bawić. Był bardzo samotny i miał czasem trudne chwile.

Jednak pewnego dnia, gdy miał już wszystkiego dość, odwiedził go bajkopisarz – pan Andersen. Zaproponował mu swoją pomoc. Andersen postanowił opowiedzieć Klaunowi historię o Brzydkim Kaczątku, którego nikt nie kochał i nie akceptował. Nawet rodzeństwo i rodzice. Nie odnalazł nigdy przyjaciół, a spotkane zwierzęta: indor, kogut i pies okazali mu tylko pogardę. Aż nadszedł taki dzień, w którym Brzydkie Kaczątko zamieniło się w pięknego łabędzia. Dzięki tej historii Klaun zrozumiał i odkrył, że prawdziwe piękno ukryte jest w każdym z nas. Trzeba tylko tam dotrzeć. Prosta scenografia i skoczne piosenki ułatwiły nam odbiór tej sztuki. Byliśmy w tym teatrze po raz pierwszy i bardzo nam się spodobało. Duża przestrzeń i nowoczesne wnętrza zrobiły na nas wrażenie.

Miłą niespodzianką po spektaklu było spotkanie z Mikołajem w hollu teatru. Każdy z nas mógł się z nim przywitać, dostać słodkiego cukierka i zrobić zdjęcie. Tego nikt z nas się nie spodziewał, choć nasza pani miała w tej sprawie „przeczucie”. :)))))))))))

Po powrocie do szkoły nastąpił dalszy ciąg atrakcji. Mikołaj zostawił dla nas dwie duże niespodzianki i łakocie w klasie. Upragniony globus, z którego często i chętnie korzystamy oraz mapę naszego kraju, na której od razu sprawdziliśmy gdzie leży Tarnów i Straszęcin. Ponadto szkolni pomocnicy Mikołaja z SU częstowali nas własnoręcznie upieczonymi piernikami.

To był dzień pełen uśmiechu :))))))))))))))))))))))))) .

Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!