Wycieczka do Dębicy

W dniu 28 stycznia wraz z innymi klasami uczestniczyliśmy w wycieczce do Dębicy. Nasza przygoda w tym dniu rozpoczęła się od wizyty w Muzeum Regionalnym, zwiedziliśmy tam wystawę "Jawą się stanie, co pradziad śnił... wędrówka dębiczan ku niepodległości." Obejrzeliśmy stroje, fotografie, broń, meble i wiele innych eksponatów z okresu I wojny światowej, które nawiązywały do wydarzeń sprzed 100 lat. Nasz przewodnik opowiedział uczniom bardzo ciekawe historie dotyczące okresu stuletniej nieobecności Polski na mapie, losy dzieci, młodzieży i dorosłych walczących w obronie kraju i za wolność.

Na koniec w małej sali kinowej w muzeum uczniowie obejrzeli film pt. "Królewski sen" . Opowiadał on o losach  marzenia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a mianowicie o tym aby wszelkie dzieła sztuki były dostępne dla każdego, o tym jak przebiegało spełnienie tego marzenia oraz jakie były dzieje wszystkich zgromadzonych przez niego dzieł sztuki do czasu odzyskania przez Polskę wolności. Kolejnym punktem w tym dniu w naszej wycieczce było kino Kosmos i spektakl multimedialny "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Uczniowie w czasie spektaklu nie tylko czynnie brali udział, poprzez występy na scenie z aktorami,  ale również zapoznali się z nowoczesnymi technologiami, które są wykorzystywane w czasie pracy aktorów nie tylko w kinie ale i w teatrze. Z naszej klasy aktorem zaproszonym na scenę była Marysia, która wcieliła się w rolę groźnego rekina wraz z dwójką innych małych aktorów. Wspaniałe popisy Marysi niedługo będzie można obejrzeć na filmie.