Mariolka

Mariolka to jak sam tytuł sugeruje - baaaardzo zwariowana powieść dla nastolatek. Opowiada o życiu pewnej dziewczyny i jej pierwszych porażkach i sukcesach w nowej szkole. Marianna, bo tak ma naprawdę na imię nasza główna bohaterka właśnie poszła do gimnazjum. Najlepszego zresztą w mieście. Ale nie dlatego, że jest taka ambitna, lecz dlatego, że ...

rok wcześniej dokładnie tę samą szkołę wybrał pewien chłopiec. Musi zatem zabłysnąć, zostać dostrzeżoną, być kimś... Mariolka ma wielkie plany jak tego dokonać. Musi przekonać do siebie klasowego kujona, z którym wiecznie miewała zatargi itp. Z tego krótkiego streszczenia można by wywnioskować, że to jakieś ckliwe romansidło dla nastolatek, ale absolutnie tak nie jest. Do ckliwości to mu baaaardzo daleko, a do romansidła chyba również. Ta książka to bardziej komedia, bowiem autorka ma fantastyczne poczucie humoru, wyczucie czasu i ogromną wyobraźnię. Od samego początku można pokochać jej sposób pisania i śmiać się tak głośno, że pozostali domownicy staną w kolejce by tę książkę przeczytać. Te porównania, spostrzeżenia, określenia... Naprawdę tego nie da się opisać. A gdy dodamy do tego jeszcze zwariowaną nastolatkę, jej młodszego brata Lesia zwanego pieszczotliwie gadem, nadinteligenta Eryka, Barbie Pustoblond i jeszcze kilka innych równie barwnych postaci, to po prostu nie można się od tej lektury oderwać.

W naszej bibliotece dostępne są następujące części Mariolki:
1. Zwariowana powieść dla nastolatek
2. Zwariowanych przygód ciąg dalszy
3. Totalny odjazd

Przyjdź, wypożycz i przeczytaj!