Spotkanie z dietetykiem

Dnia 18 marca dwie przemiłe panie z Centrum Dietetycznego Boone Sante odwiedziły nasze przedszkole. Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmuje się dietetyk. Następnie dzieci miały okazję posłuchać o piramidzie żywieniowej. Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Po teorii przyszedł czas na zabawę. Zadaniem przedszkolaków było pogrupowanie produktów na te zdrowe i niezdrowe. Chętne dzieci wybierały produkt oraz wkładały go do odpowiedniego koszyka - z wesołą bądź smutną buźką.

Właściwe nawyki żywieniowe należy wprowadzać od jak najmłodszych lat. W tym wieku bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej dawki witamin i minerałów, pełnowartościowego białka, a także produktów zbożowych będących najlepszym źródłem węglowodanów. Należy również zwrócić uwagę na urozmaicenie jadłospisu dziecka oraz odpowiednią ilość i regularność posiłków. To co jedzą przedszkolaki zależy przede wszystkim od dorosłych będących najlepszym przykładem dla swoich pociech!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!