Mały chemik

W dniu 28.03.2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w warsztatach edukacyjnych, które miały na celu pokazać i zainteresować je doświadczeniami chemicznymi. Organizatorzy przeprowadzili  bardzo ciekawe eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem akcesoriów z pracowni chemicznej i bezpiecznych odczynników.

W trakcie pokazu dzieci zobaczyły doświadczenia, polegające na mieszaniu kolorów, powstania „pasty do zębów dla słonia" oraz „znikającej wody”. Zadziwiającym procesem był „wybuch wulkanu”, który wywołał zachwyt wśród oglądających. Dzięki tej niezwykłej lekcji dzieci mogły wcielić się w rolę małych chemików i wraz z prowadzącym stworzyć „slajmy”. Przedszkolaki z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądały procesy zachodzące podczas doświadczeń. Zajęcia były niezwykle kształcące, widowiskowe i sprawiły wszystkim dużo radości. Na koniec dzieci przeniosły się w świat baniek mydlanych.