Wieczór legend

Kaczka Cudaczka była bohaterką kolejnego spotkania dla uczniów klas 1-3 z cyklu „Wieczór legend”.  Pierwszym punktem programu było przedstawienie krakowskich aktorów  pt. „Kaczka  Cudaczka”, połączone z zabawami integracyjnymi przy muzyce. Następnie uczestnicy spotkania udali się  do  gospodarstwa ekologicznego, gdzie w naturalnym środowisku można było poobserwować domowe ptactwo. Po powrocie do szkoły na dzieci czekał pan Adam, który przypomniał zasady etykiety i  kultury zachowania się przy stole.

Pod jego fachowym okiem mamy przygotowały dla dzieci wykwintną kolację. Później odbyło się  spotkanie z panią Jagodą, zaprzyjaźniona ze szkołą – specjalistką od artystycznych fryzur. Bardzo atrakcyjne okazały pokazy fantazyjnego upięcia włosów dla dziewczynek oraz kolorowego uczesania chłopców.  Na zakończenie podczas zajęć kreatywnych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych i przyrodniczych uczestnicy wykonali przestrzenne  figury Kaczki Cudaczki. Efekty prac można było zobaczyć na szkolnej wystawie. Dzięki zaangażowaniu gości i rodziców spotkanie było bardzo atrakcynje, przyniosło  efekty edukacyjne oraz sprawiło   dzieciom wiele radości.