Czytamy dzieciom - wrzesień

„Witam cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam!
Bo po to przecież  jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał”.

Edward Szymański

O wartości czytania książek mówi się wiele, to ono rozwija pamięć, kreatywność, wyobraźnię, ubogaca słownictwo,  przyspiesza rozwój mowy oraz umiejętność komunikowania się. Jednak czy na tym kończy się lista ich zalet? Czy książki czyta się tylko przed snem?  Za każdym razem odpowiedź brzmi NIE. W naszej szkole od września ruszyła akcja „Czytamy dzieciom”,  podczas której nauczyciele uczący w poszczególnych klasach w miarę możliwości czytają dzieciom bajki podczas zajęć edukacyjnych. We wrześniu podczas wspólnego czytania dla uczniów klas I- III zaproszono Panią Dyrektor, która czytała bajkę „Obuwie modne i wygodne”, która uświadomiła słuchaczom,  że każdy człowiek jest wyjątkowy i posiada specjalne umiejętności oraz talenty, które powinien rozwijać. Następnie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Pani Dyrektor, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Dziękujemy Pani Alicji Błońskiej za włączenie się w akcję czytania dzieciom. Z kim spotkamy się w październiku - to niespodzianka.