Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 12 listopada uczniowie klasy I mieli okazję sami przygotować zdrowe, pełnowartościowe i kolorowe śniadanie. Każdy z uczniów miał przygotowany fartuszek i pyszne, zdrowe produkty do przygotowania śniadania. Przed przystąpieniem do pracy nad śniadaniem, dzieci otrzymały pierwsze zadanie jakim było wykonanie plakatu pt. „Zdrowe śniadanie pierwszaka” w grupach 3-osobowych. Dzieci pięknie współpracowały i stworzyły kolorowe plakaty.

Po zaprezentowaniu swoich prac przez każdą grupę, dzieci zabrały się do przygotowania pysznego, zdrowego śniadania. Było zdrowo, smacznie i… kolorowo J

. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki oraz sałatki owocowe. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo …mniaaam palce lizać! Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Postarajmy się więc, aby jadły śniadanie. To najlepszy start w nowy dzień!