Przy świątecznym stole

20 grudnia  był dla nas dniem  szczególnie uroczystym, w którym wraz z całą społecznością szkolną świętowaliśmy, wyczekując Świąt  Bożego Narodzenia. Odświętnie ubrani   uczestniczyliśmy w klasowym  spotkaniu wigilijnym, do którego przygotowywaliśmy się od kilku dni. Poznawaliśmy  zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, ozdabialiśmy pierniczki, wykonywaliśmy  dekoracje i ozdoby na choinkę. Na nasze świąteczne spotkanie,  mamy: Bartosza, Dominika i Mikołaja  przygotowały pięknie udekorowany stół.

Znalazły się  na nim  świąteczne potrawy i smakołyki. Świętowanie wigilii klasowej  rozpoczęliśmy od słuchania fragmentu Pisma Świętego, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń  i śpiewania kolęd. Później mogliśmy cieszyć się wspólnie spędzonym czasem w świątecznym nastroju. Z wielką uwagą obejrzeliśmy szkolne przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. „A jednak Bóg sprawia cuda”. Po jego zakończeniu zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu na ekologiczną choinkę, w którym nasza klasa zdobyła I miejsce. Sprawiło to nam wielką radość, za którą dziękujemy mamie Bartosza, która bardzo się do tego przyczyniła.