3 maj

Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były nietypowe. Nie było w naszej szkole uroczystej akademii, na której rozbrzmiałyby pieśni i wiersze patriotyczne, uczniowie nie przyszli odświętnie ubrani z dumnie prezentującymi się kotylionami, a sale lekcyjne nie zostały udekorowane w biało-czerwone barwy podkreślające znaczenie tej ważnej dla nas Polaków rocznicy.

Mimo tej trudnej sytuacji, uczniowie klasy 1 pokazali, że można świętować również w domu. Przygotowali piękne biało-czerwone kotyliony, które dumnie na sobie prezentowali. Swoje domy przystroili w jeden z symboli państwowych: w biało-czerwoną flagę, a żeby jeszcze bardziej podkreślić jak ważne jest to święto pięknie wyrecytowali wiersz „Kto Ty jesteś? Polak mały”.