Sport to zdrowie

Październikowe spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się na sali gimnastycznej. Poprowadził  je  pan Piotr Skrzek nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, propagator sportu, trener badmintona, sędzia turniejów ogólnopolskich. Przeczytał dzieciom opowiadanie Laury Łącz „Gimnastyka”, uświadamiające jaki wpływ mają systematyczne ćwiczenia gimnastyczne na kondycję fizyczną. Pan Piotr opowiedział o swojej pracy nauczyciela wychowania fizycznego i trenera. Zwrócił uwagę na to, jak ważna jest aktywność fizyczna i jakie cechy charakteru pomaga kształtować. Przekonywał do tego, by podejmować wysiłek,  nie zniechęcać się i ambitnie dążyć do osiągania sukcesów. Wszystkie wypowiedziane słowa potwierdza jego postawa, najpierw jako zawodnika badmintona, później trenera i nauczyciela. I tak jak w opowiadaniu „Gimnastyka” tata motywował swojego syna do podejmowania trudu i wysiłku fizycznego, dla poprawy kondycji i zdrowia tak, pan Piotr-tata towarzyszy swoim córkom.  Jest dumny z ich postawy. Dzięki swoim talentom, ale też ciężkiej i systematycznej pracy na treningach   Emilka i Tosia osiągają duże sukcesy w turniejach ogólnopolskich, a z aktywności fizycznej czerpią radość. Na drugą część zajęć z panem Piotrem  uczniowie czekali z niecierpliwością.  Do podjęcia wspólnych ćwiczeń nie trzeba było nikogo zachęcać. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnej rozgrzewce. Uczniowie klas 1-3  udowodnili,  że sport i aktywność ruchowa jest dla nich bardzo ważna. Lubią zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, uczestniczą w treningach boksu, badmintona, piłki nożnej, zajęciach tanecznych, pływania, jazdy konnej i wielu innych. Cieszymy się, że  lubią aktywność  fizyczną i gratulujemy im  postawy i sukcesów!