Rola czytania w życiu dziecka

"Książką połączeni czyli o roli czytania w życiu dziecka” to książeczka polecana tym razem rodzicom. Omawianie zagadnienia „czytelnictwa” autorzy zaczynają od przedstawienia relacji pomiędzy kontaktem z książką małego dziecka a jego potrzebami i kompetencjami, poprzez czytanie dziecku w wieku przedszkolnym, aż do czytania książek wspólnie lub samodzielnie przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Jaki jest wpływ „czytania” na dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole? Czytanie:
- ułatwia poznanie nowej rzeczywistości jaką jest edukacja szkolna,
- pozwala rozwijać hobby i zaspokoić ciekawość dziecka w każdej dziedzinie,
- wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność swobodnego wypowiadania się i myślenia,
- rozwija osobowość dziecka i poczucie własnej wartości,
- rozbudza i kształtuje wrażliwość emocjonalną,
- wspólne czytanie wzmacnia relacje rodzica z dzieckiem, rodzicowi pomaga zrozumieć emocjonalny i społeczny rozwój
  swojego
dziecka  i nadać mu właściwy kierunek.

Na szczegółowe omówienie tych i innych zagadnień zapraszam do lektury  „KSIĄŻKĄ POŁĄCZENI”.