„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy….”

12 października 2022 roku obchodziliśmy uroczysty 20 letni jubileusz nadania imienia Henryka Sienkiewicza naszej szkole. Henryk Sienkiewicz - nasz patron to powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta. Pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha – został wybrany dwadzieścia lat temu spośród wielu kandydatów. Cała sala gimnastyczna była wypełniona uczniami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Było bardzo nastrojowo. Wspaniała część artystyczna uroczystej gali, poświęcona była utworom wielkiego mistrza Henryka Sienkiewicza. Przedstawienie uzupełnione było występem szkolnego chóru. Nasi uczniowie brali udział w aktorskim spektaklu. Mogli choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy na deskach teatru. Na wystawie - specjalnie przygotowanej, można było obejrzeć plakaty przedstawiające życie patrona naszej szkoły oraz księgę zawierającą jego utwory, przepisaną ręcznie przez wszystkich uczniów i nauczycieli  naszej szkoły. Po części oficjalnej i artystycznej mogliśmy skorzystać z przygotowanych atrakcji. Była słodka wata cukrowa, solony popcorn oraz dmuchana zjeżdżalnia. Życzymy kolejnych tak pięknych jubileuszy:)