WYCIECZKA DO DĘBICY

18 kwietnia uczniowie klasy 1a wybrali się do Dębickiego Domu Kultury „Mors” na musical „Dzwonnik z Notre Dame” przedstawiany przez aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Uczniowie obejrzeli piękną opowieść o garbatym Dzwonniku imieniem Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Przygody głównego bohatera to jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu, którą w zabawny sposób opowiada dowcipny Garguś- posąg z katedry Notre Dame i przyjaciel Quasimodo. Ten przepiękny musical poruszającą muzyką oraz grą świateł wprowadził dzieci w wyjątkową i wzruszającą opowieść, której fabuła skłaniała do przemyśleń i refleksji: by w życiu cenić i kochać za to, co ma się w głębi duszy i w sercu, nie wytykać inności i nie wydawać sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera. Drugim punktem wycieczki był spacer do Dębickiego Muzeum Regionalnego. W towarzystwie kustosza muzeum pana Artura Getlera dzieci wzięły udział w zajęciach muzealnych o historii miasta Dębicy. Przewodnik przybliżył nam historię regionu, opowiedział o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność, zobaczyliśmy różne pamiątki i fotografie.