Klub ekologa w plenerze

W maju pogoda sprzyjała spacerom. Członkowie Klubu Ekologa wyszli na zajęcia terenowe w plener. Przed budynkiem szkoły został założony kącik pszczelarski. Rodzice uczniów, uzdolnieni artystycznie wykonali figurę patrona pszczelarzy – św. Ambrożego, umieścili też ul dydaktyczny oraz jednego z najlepszych degustatorów miodu – misia Uszatka. Z kolei uczniowie pod opieką nauczyciela zasadzili rośliny miododajne. Obecnie dzieci opiekują się hodowlami roślinnymi, dbają aby rośliny wyglądały efektownie. Zajęcia członków Klubu Ekologa polegały min. na usunięciu chwastów, przesadzeniu sadzonek. Przypomnieliśmy sobie rolę roślin miododajnych i pszczół dla człowieka i przyrody. Odbyły się też zajęcia terenowe wokół budynku szkoły, gdzie dzieci poznawały drzewa i krzewy i inne rośliny towarzyszące człowiekowi.