Co będziemy robić

Uczniowie uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze oparte są o aktywne formy nauczania, czyli bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Tematy spotkań dobrane są tak, aby poszerzać horyzonty i ukazywać zastosowanie poruszanych zagadnień w życiu codziennym.

TEMATY  ZAJĘĆ

1. Od barteru do płatności online – po co wymyślono pieniądze?
  2. By czas nie gonił nas – jak skutecznie planować i zarządzać swoim czasem?
  3. Mój zawód – nasza przyszłość. Jak rozgryźć rynek pracy?
  4. Nasze wybory nasz świat – o oszczędzaniu zasobów, marketingu i pomysłach na biznes.
  5. Trenujemy pracę projektową i wystąpienia – wspólne planowanie wycieczki i prezentacje wystąpień w grupach.

Zwieńczeniem programu jest sfinansowana przez Fundację jednodniowa edukacyjna wycieczka tematyczna, która obejmie min. jedno miejsce powiązane z tematyką projektu.

Uczniowie otrzymają również prezenty w postaci książek „Świat Pieniądza” oraz tematyczne upominki.