Podglądnięte w bibliotece

Bez umiejętności czytania i pisania nie wyobrażamy sobie egzystencji w dzisiejszym świecie. Bez nich utrudniony jest rozwój, zdobywanie i uzupełnianie już posiadanych wiadomości. Do czytania potrzebna jest jednak odpowiednia atmosfera (wyciszenie, uspokojenie), czasami przydaje się także fizyczna obecność drugiej osoby. Samo czytanie może być kojarzone z czymś przyjemnym, pozwalającym się odprężyć i zrelaksować. Czytanie to świetny sposób na spędzanie czasu, a dobra książka dostarcza rozrywki, budzi emocje, bywa przewodnikiem po świecie – zarówno tym prawdopodobnym jak i baśniowym, angażując czytelnika, skłaniając do przemyśleń i stawiania pytań.
Nasi uczniowie często korzystają z formy obcowania z książką, która im się kojarzy ze spokojem i relaksem na przerwach i po lekcjach w bibliotece szkolnej, o czym w naszej fotorelacji :)