Spotkanie z policjantem

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji 16.09.2015 r. odwiedzili nasze przedszkole... Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Przedszkolaki z grupy IV i V wraz z policjantami udali się na skrzyżowanie, gdzie dowiedzieli się jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnie.

Panowie policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Dla młodszych dzieci z grupy I, II oraz III policjanci przeczytali bajkę Czerwony Kapturek” oraz zaprezentowali samochód policyjny. Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom za wspaniałe przeżycia i  przybliżenie pracy policjanta.