Dzień Pluszowego Misia - Dzień Otwarty

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. W dniu 25 listopada 2015 r. pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły także do grupy "Skrzatów" wraz ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy właśnie dzisiaj. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone. A każdy piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię pluszowego misia, obejrzały prezentację multimedialną pt.: "Nasze ulubione misie", bawiły się przy piosence "Ja jestem niedźwiadek". Potem w grupach dzieci wykonywały różne zadania i prezentowały na forum swoje rozwiązania. Malowały też misia wg otrzymanego szablonu. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Był to także dzień zajęć otwartych dla rodziców.