Spotkanie z Mikołajem

Dzisiaj 6 grudnia odwiedził dzieci św. Mikołaj. Trochę nas  zaskoczył tego roku, bo wszyscy spodziewaliśmy się Go trochę później, a tu zaraz po dzwonku zawitał do naszej klasy. Na początku wszyscy byli jakoś bardzo przejęci i wystraszeni. Mikołaj jednak potrafił ośmielić dzieci, odpowiadając na wszystkie pytania. Niektóre z nich były bardzo szczegółowe: dotyczyły podróżowania na reniferach, przygotowywania prezentów i przedostawania się do domów przez kominy.

Uczniowie mieli też do Gościa prośby, by żadne dziecko na świecie nie pozostawało samotnie, smutne, biedne i głodne. Mikołaj poprosił dzieci, by tak jak święty biskup Miry potrafili dzielić się z innymi nie tylko dobrami materialnymi. Na koniec spotkania przyszedł czas na prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Niezwykły Gość został pożegnany uściskami i życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.