Projekt „Ptasie radio”

W ostatnim tygodniu marca, kiedy coraz częściej słychać śpiew ptaków, nasza klasa uczestniczyła w projekcie „Ptasie radio”. Najpierw  uczniowie dzielili się  swoją wiedzę na temat pracy metodą projektu. Przydzielone zostały również zadania dla grup i dla całej klasy. Uczniowie zapoznali się z biografią Juliana Tuwima i jego twórczością dla dzieci. Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Ptasie radio” w interpretacji pani Ireny Kwiatkowskiej oraz muzyki Witolda Lutosławskiego inspirowanej wierszem „Spóźniony słowik”.

Każdy uczeń prezentował wybrany utwór Juliana Tuwima. Interpretacja  każdego wykonawcy została nagrodzona brawami, szczególnie spodobał się wszystkim występ Kasi, której bardzo gratulujemy. W czasie wykonywania zadań poznaliśmy zawody związane z pracą w radiu i spróbowaliśmy swoich sił jako dziennikarze radiowi prowadzący wywiad z ornitologiem. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy sylwetki ptaków występujących w wierszu „Ptasie radio” oraz wykorzystując różne źródła, uczniowie przygotowali informacje na ich temat. Na zakończenia naszych zadań uczniowie zapisali sprawozdanie o wykonywanych pracach oraz wykonali plakat informujący o projekcie „Ptasie radio”. Ostatnim zaplanowanym zadaniem było wyjście na wiosenny spacer, słuchanie i rozpoznawanie śpiewających ptaków.