Wycieczka do Rzeszowa

31 marca wspólnie z klasą IIIb wyjechaliśmy na wycieczkę do Rzeszowa, której głównym punktem programu było zwiedzanie Portu Lotniczego Jasionka. Na miejscu czkała na nas pani przewodnik, która wprowadziła nas w tajniki pracy lotniska. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa na lotnisku oraz  warunki podróżowania samolotem. Dowiedzieli się, jak wygląda odprawa bagażowa podróżnych i jakich przedmiotów nie można wnosić na pokład samolotu.

Chwilę dzieci spędziły w Kaplicy Jana Pawła II, gdzie można w ciszy i skupieniu oczekiwać na swoją podróż lub przylot bliskich osób. Dużym wrażeniem dla uczniów było oglądanie lotniska z tarasu widokowego, samolotów przygotowywanych do lotu, kołujących po płycie lotniska i unoszących się w powietrze.  Następnie każdy uczestnik wycieczki został poddany kontroli bezpieczeństwa przez Służby Ochrony Lotniska, przechodząc przez bramkę wykrywającą niebezpieczne przedmioty. Kolejną atrakcją zwiedzania była Lotniskowa Służba Ratunkowo-Gaśnicza, gdzie uczniowie obejrzeli wóz strażacki i dowiedzieli się na czym polega praca strażaka na lotnisku. Wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie podziękowali pani przewodnik za  interesujące spotkanie w Porcie Lotniczym Jasionka. Drugim punktem programu wyjazdu do Rzeszowa był film pt. „Był sobie pies” w kinie Helios, który okazał się mądrą lekcją dla tych, którzy marzą o posiadaniu psa. Przypomniał, że to od człowieka zależy, jak będzie wyglądała ich  relacja z czworonogiem. Pies okazuje przecież tyle serca, ile okaże się jemu.