Powitanie wiosny

Tegoroczną wiosnę pierwszoklasiści powitali w Rzeszowie. Najpierw w teatrze „Maska” obejrzeli przedstawienie pt. „Bleee…”. To historia niepokornego motyla – Pazia Królowej, który zmuszony do opuszczenia swego królestwa trafia na grupę oryginalnych mieszkańców starego autobusu. Tam znajduje ciepło, radość i nowych przyjaciół z którymi rozpoczyna nowe, szczęśliwe życie. Później,  w czasie spotkania z aktorem, dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych: pacynkę, kukiełkę, jawajkę, marionetkę  i  sposoby ich poruszania.

Miały też możliwość przez chwilę poczuć się aktorami.  Duże zainteresowanie wśród dzieci  wzbudziło zwiedzanie Muzeum Dobranocek,  w którym  rekwizyty pochodzą z dzieciństwa ich dziadków. Ze zdziwieniem oglądały bajki: Gąska Balbina, Jacek i Agatka, Reksio.  Wyjazd nie byłby w pełni satysfakcjonujący, gdyby pominięto Mc Donalds. Później już tylko krótki spacer po rzeszowskim rynku i powrót do domu. Piękna pogoda i atrakcje sprawiły, że wiosenny dzień minął bardzo szybko.