Sprawdzian trzecioklasisty

25 kwietnia uczniowie naszej klasy stanęli przed nie lada wyzwaniem, pisali bowiem swój pierwszy sprawdzian kompetencji. Arkusze przygotowało Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, przyrody i matematyki. Odpowiadali na pytania na podstawie fragmentu książki Ludwika Jerzego Kerna „Ferdynand Wspaniały”, wykazywali się wiedzą z nauki o języku, pisali opowiadanie o Ferdynandzie i parasolniku oraz rozwiązywali zadania matematyczne i przyrodnicze.

Sprawdzian miał za zadanie nie tylko określić poziom wiedzy i umiejętności uczniów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą testu. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań trzecioklasiści poznali sympatyczną maskotkę Bratka z filmu terapeutycznego, dzięki któremu pozbyły się stresu, bardziej rozluźnione i skoncentrowane mogły przystąpić do zadań testowych. Po zakończeniu pracy uczniowie wysłuchali bajki „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”, wypowiadali się o tym, że każdy może pochwalić się i cieszyć innymi zdolnościami. Na zakończenie podkreślono mobilizację, zaangażowanie i samodzielność uczniów podczas pracy na sprawdzianie.