Dzień Dziecka

Dzień Dziecka spędziliśmy miło i przyjemnie. Rano spotkaliśmy się w szkole i wyruszyliśmy na przystanek,  żeby udać się autobusem MKS do Dębicy. Dla wielu z nas była to pierwsza podróż tym środkiem transportu, a kasowanie biletów to była dopiero frajda. Po przyjeździe udaliśmy się spacerkiem do Ogródka Jordanowskiego, gdzie mogliśmy się wspólnie bawić pod okiem naszych opiekunów. Pogoda nam sprzyjała i szybko nadszedł czas na upragniony deser - lody. Wybieraliśmy smaki zgodnie z upodobaniami. Podczas degustacji byliśmy obserwowani przez  pracowników ochrony kolei.

Na spotkanie z nami wyszedł pan Andrzej, który opowiedział nam o charakterze pracy na kolei. Wspólnie zwiedziliśmy dworzec, kasy, peron, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat bezpieczeństwa, którego trzeba przestrzegać zwłaszcza na peronach. Spotkanie szybko dobiegło końca, bo czekał na nas pociąg do Grabin. Pan Andrzej z grupą pracowników odprowadzili nas na peron i wręczyli nam pamiątkowe książeczki. Gdy weszliśmy do przedziału mama Kuby czytała nam bajkę „Bezpieczny przejazd”. Podczas jazdy pociągiem podziwialiśmy widoki naszej okolicy. Po ciekawej i pełnej wrażeń wycieczce pociągiem do Grabin, wróciliśmy pieszo  do Straszęcina. Składamy serdeczne podziękowanie panu Andrzejowi i pan Piotrowi za uatrakcyjnienie nam tak wyjątkowego dnia, dla nas dzieci, jakim jest Dzień Dziecka.