Zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny  2016/17.  Po uroczystej Mszy Świętej  z całą społecznością szkolną uczestniczyliśmy w  pożegnaniu i podsumowaniu naszej wspólnej dziesięciomiesięcznej pracy. Później przyszedł czas na spotkanie w klasie, które było pełne wspomnień, wzruszeń i życzeń. Dzięki obecności rodziców było ono szczególnie uroczyste, dla uczniów  zakończył się bowiem pierwszy etap nauki szkolnej i przyszedł czas rozstania.  Od nowego roku uczniowie zasiądą już w ławkach w nowej sali i rozpoczną naukę w klasie czwartej.

Dobrze się do tego przygotowywali, systematycznie i pilnie pracując. Każdy uczeń otrzymał świadectwo  oraz  nagrodę za postępy w nauce. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali piosenkę, której słowa mówią o tym, że  każdy może spełnić swoje marzenia i „wzlecieć ponad przeciętność”. A stanie się to nie tylko wtedy, gdy będziemy się pilnie uczyć, ale też, gdy będziemy sobie pomagać, wzajemnie się wspierać, okazywać życzliwość i serce.  Z takimi życzeniami rozpoczęliśmy upragnione i zasłużone wakacje.