Dzień Marchewki

„A marchewka gości wita, i o zdrowie grzecznie pyta” – w środę 08 maja uczniowie klasy pierwszej obchodzili „Święto Marchewki”. Niemal wszyscy przyszli w „ marchewkowych” kolorach. Zdrowie pierwszakom dopisuje, ponieważ lubią i jedzą marchewkę pod różnymi postaciami. To skromne warzywo zawiera witaminy i związki mineralne konieczne dla zdrowia.

Marchew to też jeden z najtańszych i najlepszych kosmetyków. Po zapoznaniu z legendą opowiadającą o historii koloru marchewki dzieci postanowiły  udowodnić, że rzeczywiście ją lubią. Z zapałem zabrały się do przygotowania surówki. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Mimo, że wielu robiło to po raz pierwszy, obyło się bez otarć i skaleczeń. Nadszedł czas na degustację własnego wyrobu. Oprócz surówki dzieci mogły też spróbować rogalików z marchwią i świeżego soku z marchewki i jabłek, a gdy już stoliki były puste wszyscy otrzymali przepis na rogaliki. Wierząc deklaracjom dzieci w najbliższych dniach w ich domach będą pieczone  marchewkowe słodkości.