Kraków coraz piękniejszy

W nagrodę za całoroczną, pilną naukę dzieci wraz z opiekunami 25 maja 2012r. pojechały na wycieczkę do Krakowa. Piękna pogoda sprzyjała realizacji zaplanowanego programu. Na początek w Lasku Wolskim dzieci odwiedziły zwierzęta. Miały możliwość wykazania się znajomością gatunków. Najwięcej emocji wzbudzały małpy, słonie, kuce i spacerujące między dziećmi pawie. Wesoło było w mini-zoo, gdzie karmiły zwierzątka. Pobyt w ogrodzie zoologicznym urozmaiciły zabawy na placu do tego przystosowanym.

Nadszedł czas na rejs po Wiśle, a piękne słońce sprzyjało podziwianiu widoków i relaksowi. Nie wszyscy jednak odpoczywali. Część uczniów  ciężko pracowała zdobywając Dyplom Sternika Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej. Po zejściu z pokładu „Nimfy” przyszedł czas na wejście na Wzgórze Wawelskie. Tam dzieci wraz z rodzicami zwiedziły Katedrę Wawelską, Kryptę Wieszczów Narodowych i  grób tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Później, z pewną obawą przeszli Smoczą Jamą  do legendarnego smoka, który przed wiekami był postrachem mieszkańców  grodu Kraka. Wszyscy  nieco zmęczeni i głodni ruszyli  na Rynek Główny. Po obiedzie i lodach przyszedł czas na zwiedzanie tak ważnych zabytków jak: Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha. Nie zapomniano też o pomniku Adama Mickiewicza. Dzieci miały możliwość podziwiać piękne konie zaprzężone do białych dorożek , mimów, chodzących na szczudłach, czy popisy grupy breakdance.  Klimat tego miejsca sprawiał, że żal było odchodzić. Czas płynął jednak nieubłaganie. Jeszcze tylko chwila na kupienie pamiątek oraz  krakowskich obwarzanków i powrót do autobusu. Mimo męczącego dnia, w drodze powrotnej nikt nie marnował czasu na sen. W czasie postoju dzieci pozowały do zdjęć z potężnym żubrem i schładzały się lodami. Gdy o 21.00 autobus zatrzymał się przed szkołą, wszyscy zadowoleni planowali już następną wycieczkę.