Z Andersenem w Miejskiej Bibliotece w DK MORS !!!

24 MAJA 2012 uczniowie klasy czwartej zostali zaproszenia do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Filia nr3 w Dębicy na konkurs dotyczący baśni Hansa Chrystiana Andersena. Miłe panie bibliotekarki przywitały nas serdecznie, nieco zdziwione naszymi czerwonymi strojami. Wycieczka odbyła się w kolorowym szkolnym tygodniu i stąd nasze nietypowe ubranie. Panie oprowadziły nas po bibliotece, pokazały katalogi i wystawę naszych prac. Wcześniej przygotowaliśmy prace plastyczne – zaprojektowaliśmy okładki do „Baśni” Andersena i teraz mogliśmy podziwiać je w galerii. Za prace plastyczne nagrody dostali Klaudia, Natalka i Michał.

Następnie rozpoczął się konkurs wiedzy o baśniach. Na wstępie powołana została komisja, w skład której weszły mama Kacpra, mama Krystiana i pani dyrektor biblioteki. W trakcie konkursu rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, odgadywaliśmy pochodzenie fragmentów tekstów, odszukiwaliśmy przedmioty pochodzące z utworów słynnego Duńczyka. Najwięcej punktów zdobyła grupa do której należeli: Klaudia, Kamila, dwóch Kamilów. Otrzymali cenne nagrody książkowe, a wszyscy pozostali – dyplomy i kolorowe zakładki do książek. Po zakończonych rozgrywkach wysłuchaliśmy słuchowiska radiowego na podstawie baśni „Mała syrena”, podziękowaliśmy paniom za gościnność i przyjazną atmosferę i opuściliśmy bibliotekę. W drodze do autobusu wstąpiliśmy do cukierni na pyszne lody i ciastka i zadowoleni wróciliśmy do Straszęcina.

Było nam bardzo miło, więc mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie odwiedzimy Miejską Bibliotekę w DK MORS !!!