Pieczemy pierniki

Kto z nas lubi zapach świątecznych pierników? To oczywiste, że każdy i kojarzy nam się z dzieciństwem. Po kulinarnych warsztatach w pizzerii, pierwszakom tak przypadła do gustu praca z ciastem, że postanowiły zmierzyć się z tym tradycyjnym bożonarodzeniowym wypiekiem. Na kilka dni przed świętami pomogły im w tym mama Dawida i Szymona, które przygotowały ciasto, asystowały podczas wałkowania i układania na blachy wyciętych z foremek pierników oraz pieczenia. Dzieciaki znakomicie były przygotowane do pracy.

W szkolnej stołówce, ubrane w fartuchy, wyposażone w wałki, foremki i mąkę, bardzo chętnie i sprawnie przygotowały kilkadziesiąt pierników o różnorodnych kształtach. Same nie mogły się nadziwić, że w tak krótkim czasie przygotowały tak dużą ilość ciasteczek. Na koniec każde dziecko skosztowało wspólnego wyrobu i wspólnie ustalili, że ciepłe pierniki są najsmaczniejsze. Za kilka dni uczniowie udekorowali je masami cukierniczymi i pisakami. Wreszcie wyglądały jak profesjonalne i były słodką przekąską na klasowej wigilii.