Pierwsza klasowa wigilia

Na ten dzień czeka się cały rok. 21 grudnia - my, jako uczniowie pierwszej klasy, mieliśmy okazję zasiąść do wspólnego wigilijnego stołu. Nie wiedzieliśmy jak to wygląda w szkole. Z pomocą naszych rodziców i pani wychowawczyni mogliśmy tego doświadczyć w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną. Odświętnie ubrani, w towarzystwie choinki i dźwięku kolęd, razem udekorowaliśmy klasowy wigilijny stół.

Biały obrus, sianko, Pismo Św., stroik, zapalona świeca i opłatek, trochę słodkości, owoce i napój oraz kolędy to nasz przepis na udaną klasową wigilię. Poczuliśmy się wyjątkowo szczególnie wtedy, gdy nadszedł czas wspólnego łamania się opłatkiem. Z radością opowiadaliśmy przy stole o rodzinnych tradycjach wigilijnych w naszych domach oraz zorganizowaliśmy konkurs śpiewania kolęd i pastorałek. Na koniec, jak w prawdziwej klasowej rodzinie, zaśpiewaliśmy razem przy choince naszą ulubioną kolędę: „Tryumfy Króla Niebieskiego”.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu klasowej uroczystości.