Maria Kownacka patronka klasy

Sala 107 w naszej szkole  nosi imię Marii Kownackiej pisarki, która całe życie poświęciła dzieciom. Starała się w szczególny sposób zainteresować młodego czytelnika przyrodą . Wyjątkowe miejsce w jej twórczości zajmują utwory sceniczne. W 30 rocznicę śmierci Marii Kownackiej uczniowie klasy III przygotowali dla klasy I i II przedstawienie pt „ Z Rogasiem przez świat”, w który wykorzystali elementy twórczości .  Następnie odbył się konkurs czytelniczy dotyczący znajomości  twórczości  Marii Kownackiej . Uczniowie otrzymali wcześnie wykaz książek do przeczytania. 27 lutego przystąpili do zmagań w dwu etapowym konkursie „Życie i twórczość Marii Kownackiej”.  Zwycięzcami  okazali się: Adrian, Ola, Szymon, i Filip. Wyróżnienia otrzymali Tomek i Radek.