Pierwsza pomoc

17 stycznia w naszej szkole wzięliśmy udział w nietypowych zajęciach. Przeprowadzili je dla nas strażacy OSP w Straszęcinie: Marcin Świerk i Łukasz Kloc. Podczas nich zostaliśmy zapoznani z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz przekazania nam wiedzy teoretycznej, wspólnie ze strażakami mieliśmy możliwość doskonalić umiejętności praktyczne z udzielania pomocy rannym. Pomogły nam w tym przyniesiony przez gości fantom i sprzęt ratujący życie.

Każdy z nas pod czujnym okiem strażaków wykonywał masaż serca i obsługiwał pompę do sztucznego oddychania. Ponadto nauczyliśmy się w jakiej pozycji należy prawidłowo ułożyć poszkodowanego. To była dla nas niezwykle ważna i potrzebna lekcja, która na długo zapadnie nam w pamięci. Dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas.