Savoir-vivre dla dzieci

14 maja był dniem, w którym uczyliśmy się właściwego zachowania w różnych sytuacjach. Rozpoczęliśmy od podróży autobusem MPK,  podczas której  mali pasażerowie wykazali się znajomością zasad podróżowania i kulturalnego zachowania w środkach komunikacji. Po krótkim spacerze przez park dotarliśmy do Domu Kultury Kosmos w Dębicy, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Kuba i Buba, czyli savoir-vivre dla dzieci”.

Aktorzy wcielili się w bohaterów z tekstów Grzegorza Kasdepke i w humorystyczny sposób prezentowali sztukę dobrego wychowania. Dowcipne sytuacje z codziennego życia Kuby i Buby, wesołe piosenki, ciekawa scenografia i efekty świetlne na długo pozostaną w pamięci dziecięcej widowni. Na koniec przedstawienia mieliśmy okazję do zrobienia  wspólnego zdjęcia z aktorami obejrzanego spektaklu. Następnie przeszliśmy na plac zabaw, gdzie dzieci miały czas na wspólną zabawę   i odpoczynek na świeżym powietrzu. Przez cały czas trwania wycieczki, uczniowie nie tylko poznawały zasady dobrego zachowania, ale  swoją właściwą postawą prezentowały ją w różnych sytuacjach. Bardzo dobrze zdały egzamin z niektórych zasad savoir-vivre.