Savoir- vivre dla dzieci

Dnia 14.05.2018 r. byliśmy w Domu Kultury „Kosmos”  w Dębicy na spektaklu teatralnym pt. „ Kuba i Buba  czyli savoir-vivre dla dzieci”. Bohaterami tego spektaklu jest rodzeństwo Kuba i Buba, którzy poznają podstawowe zasady savoir-vivre’u czyli umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Pomagają im w tym babcia Joasia i jej znajomy pan Waldemar, szalony naukowiec.

Babcia Joasia postanawia nauczyć dzieci dobrych manier , a pan Waldemar  przedstawia im swój nowy wynalazek- robota, którego nazwał Bon Ton. Dzięki robotowi, wraz z  bohaterami, przypomnieliśmy sobie czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę.  A także  jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać. Dzięki dowcipnym sytuacjom z życia codziennego przedstawionym przez krakowskich aktorów na pewno zapamiętamy i utrwalimy podstawowe zasady etykiety.