Niezapominajki są to kwiatki z bajki…

W piątek, 22 czerwca 2012r. pierwszoklasiści świętowali Dzień Niezapominajki – to polski  odpowiednik walentynek. Choć święto to przypada 15 maja, to przecież każdy dzień jest właściwy aby uświadomić sobie, że należy chronić  od zapomnienia ważne chwile  w życiu, pamięć o osobach bliskich, miejsca dla nas ważne, otaczającą nas przyrodę, zdrowie własne i innych.  Uczniowie  poznali wzruszającą  legendę o niezapominajce, a także nauczyli się o niej  krótkiego wierszyka. Wszyscy, najpiękniej jak potrafili, wykonali z plasteliny  te skromne i niepozorne kwiaty. W tym dniu dominował w ubiorze dzieci kolor błękitny, który już zawsze będzie się kojarzył nie tylko z bezchmurnym niebem, ale i polską niezapominajką.